Sprawa Poczobuta żyje

Andrzej Poczobut siedzi w więzieniu, ale jego wpływ na członków nielegalnego Związku Polaków nie słabnie do dziś. Anżelika Orechwo i Igor Bancer zdecydowali podtrzymać go. Z tego powodu przyszykowali list, w którym potrzebują uwolnić dziłacza ZPB. Teraz potrzebują, żeby każdy członek organizacji podpisał ten list. Wiele kto podpisywa, ale niektórzy rezygnują. Z różnych powodów: ktoś poprostu nie sympatyzuje Poczobutowi, ktoś nie podzielił z nim pieniądze, a ktoś chce pracować w społecznym zjednoczeniu bez polityki, do której Andrzej ciągnie organizację.

Z tymi, kto zrezygnował, prowadzą pracę wychowawczą w najlepszych tradycjach komunistycznej przeszłości. Ludzie otrzymują pogrożki, że zostaną zwolnieni z pracy w firmie „Kresowia”, gdzie idzie rozdzielenie pieniędzy z Polski. Dla pracownika spółki to znaczy tragedię finansową, dla tego że zza radykalnego udziału w działalności organizacji oni prawdopodobnie nie zdążą znaleźć pracę w białoruskich urzędach państwowych. Człowiek będzie poprostu wyrzucony. Dla tych, którzy nie pracują w „Kresowii”, jest inny sposób przestraszania: pozbawienie Karty Polaka albo wpisywanie na listę ludzi, dla których wjazd do Polski jest zabroniony, jak dla aktywnych działaczy Związku Polaków pod kierownictwem Siemaszko.

Andrzej Poczobut ma wiernych zwolenników na wolności, którzy nie pozwolą na niszczenie jego sprawy. Główne jest nadal tworzyć widoczność, że organizacja zyje i jest jednolitna. Metody nie mają znaczenia.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Sprawa Poczobuta żyje" есть 1 комментарий
  1. Róg Kowalski napisał(a):

    Poczobutt wiecznie żywy, jak Lenin i jego „sprawka” też 🙂

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Lipiec 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się